Jak wybrać księgowość dla firmy

Przy planowaniu otwarcia działalności gospodarczej najważniejszym wydaje się wybór formy, w jakiej zamierzamy prowadzić działalność. Forma ta powinna być adekwatna do przyszłego zakresu prowadzonej działalności gospodarczej. Jeśli przewidujemy otwarcie sklepu lub przedsiębiorstwa, w jakim będziemy wyłącznym zatrudnionym pracownikiem, to wybieramy indywidualną działalność gospodarczą. Jeśli natomiast planujemy działalność na ogromną skalę, przypuszczając współpracę z udziałowcami lub wspólnikami to wybierajmy jakąś ze spółek kapitałowych.

Najprostszą i najtańszą postacią prowadzenia działalności gospodarczej jest indywidualna działalność gospodarcza. Pozostałe formy to spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo – akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna.

netax księgowa wa-wa

Jeśli nie potrafimy sami wybrać właściwej postaci warto skorzystać z usług doradcy, tutaj może nam pomóc na przykład biuro rachunkowe. Gdy już wybraliśmy postać możemy przystąpić do rejestracji naszej działalności. Konieczna do tego będzie nam siedziba spółki. Jeżeli jesteśmy dysponentem lokalu, w którym możemy rozpocząć działalność to jesteśmy szczęściarzami. Jeżeli zaś nie posiadamy żadnego lokalu, a w wynajmowanym przez nas lokalu mieszkalnym właściciel nie zgadza się na rejestrację dowolnej działalności gospodarczej, to musimy odnaleźć siedzibę dla swojej przyszłej spółki. Wynajęcie lokalu na działalność gospodarczą nie jest w ogóle łatwe, a już na pewno nie jest tanie.

Publikacja pochodzi ze strony: biuro rachunkowe Warszawa Wesoła