Na co zwrócić uwagę wybierając kantor internetowy

Kantory internetowe pojawiły się na szeroko rozumianym rynku usług bankowo – finansowych jako odpowiedź na rosnące potrzeby klientów związane z obrotem walutowym. Kupno, sprzedaż oraz wszelkie zlecenia związane z wymianą waluty stały się dzięki temu prostsze i łatwiej dostępne, a istnienie różnego rodzaju platform skupiających duże grupy klientów pozwala na negocjację cen, a tym samym znaczną oszczędność i kupno dużej ilości waluty po bardzo atrakcyjnych cenach.

E – kantor a rachunek bankowy

Jedną z istotnych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę decydując się na wybór kantora internetowego jest rodzaj rachunku bankowego, który posiada dany kantor. W przypadku posiadania konta w tym samym, co kantor banku można liczyć na szybki przelew zakupionej waluty w ramach jednego banku. Dlatego też warto zdecydować się na korzystanie z kantora internetowego powiązanego z danym bankiem, co – w przypadku spłaty kredytu walutowego lub operacji walutowych przy wykorzystaniu waluty o dużej wartości – pozwala na ograniczenie kosztów oraz korzystanie z szeregu przynoszących zyski usługi i produkty bankowe.

Karta walutowa lub karta bankomatowa

Niektóre kantory internetowe – zwłaszcza powiązane z bankami – posiadają w swej ofercie możliwość wyrobienia karty walutowej. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób wybierających się za granicę zarówno na wakacje, jak również do pracy, ponieważ pozwala korzystać z bankomatów po znacznie ograniczonych kosztach. Tego typu rozwiązanie cieszy się rosnącym zainteresowaniem, zwłaszcza w przypadku wyjazdów wakacyjnych za granicę.

Alternatywą dla kart walutowych są karty bankomatowe do rachunku w kantorze, co – podobnie, jak w przypadku kart walutowych – pozwala na ograniczenie kosztów i daje możliwość stałego dostępu do konta.

Zobacz kantor mbank – informacje z pierwszej ręki.

Sposób odebrania zakupionej waluty

Oprócz możliwości korzystania z kart pozwalających na korzystanie z bankomatów zarówno w kraju, jak i za granicą, w niektórych e – kantorach istnieje możliwość wybrania sposobu otrzymania zakupionej waluty. Oprócz osobistego wybrania pieniędzy w kantorze stacjonarnym lub wybranej placówce banku, istnieje również opcja otrzymania waluty za pomocą przesyłki kurierskiej.

3 komentarze