Inwestycje – działki

Działka może przynieść nam naprawdę spore dochody, ale wszystko będzie zależne od tego gdzie inwestujemy i czego się spodziewamy. O wiele lepiej będzie kupić działkę niż trzymać pieniądze na niepewnym koncie. Nigdy nie wiemy czy bank jutro będzie jeszcze funkcjonował, a jeśli nie to, co mamy zrobić? Właśnie, dlatego trzeba będzie to wszystko dobrze przemyśleć. Inwestowanie w ziemie jest mało ryzykowne chyba, że ktoś nie sprawdza dokumentów i kupuje od tak pod wpływem impulsu. Wtedy możemy popełnić błędy, które będą nas kosztowały nie tylko dużo pieniędzy, ale również dużo nerwów.

Co sprawdzać?

Przede wszystkim sprawdzamy czy działka nie ma hipoteki, bo dzisiaj bardzo często się to zdarza. Jeśli ma to jeszcze nie koniec świata, ale trzeba będzie trochę to odkręcać. Sprawdzamy czy aby na pewno ten numer i powierzchnia się zgadzają, bo wtedy wiemy, że to miejsce jest pewne. Teraz pozostaje sprawdzenie tego jak wyglądają prawa do zabudowy. Czy gmina przewiduje coś w najbliższym czasie na tym terenie czy jednak nie? Może i trzeba będzie poświecić trochę czasu na szukanie informacji, ale jeśli tego nie zrobimy i coś wyjdzie między czasie to wina będzie tylko po naszej stronie.

Zabudowa na działce

Może być też tak, że dzisiaj nasza działka zaliczana jest do rolnej, a najbliższe budynki są tak daleko, że ledwo je widzimy. Wtedy trzeba się zastanowić nad tym ile mamy czasu. Jeśli jesteśmy wstanie poświecić dziesięć i więcej lat to na pewno te budynki, które ledwo widać zaczną się zbliżać i zbliżać i w pewnym momencie nasza działka będzie mogła być przekształcona w budowlaną.

Co to dla nas oznacza?

Zaczniemy na tym zarabiać naprawdę bardzo dużo pieniędzy. Jeśli mamy jedne hektar to może udać nam się z tego wydzielić dziesięć ładnych działek. Za każdą z nich można będzie otrzymać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zauważmy, że często hektar takiej ziemi kosztuje nas kilka tysięcy złotych. To oznacza, że mamy naprawdę bardzo, ale to bardzo duże zyski. Jak widać cierpliwość popłaca i trzeba się w nią uzbroić?

Radzimy Jak inwestować w lokaty ziemskie? (porady)

2 komentarze